poniedziałek, 31 lipca 2017

Ciepło w nowoczesnych budynkach | Pompy ciepła - ekologiczne ciepło przyszłości

 
Bezpłatny newsletter
31 lipca 2017

Pobierz obrazki
 
Pompy ciepła
ekologiczne ciepło przyszłości
 
Nowoczesne budownictwo wymaga coraz bardziej energooszczędnych rozwiązań instalacyjnych. Dobrym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych są pompy ciepła. Ile kosztuje inwestycja w to źródło ciepła? Czy taki zakup się opłaca?
 
 
Czytaj dalej
 
 
 
 
Pobierz obrazki
 
Ciepło w nowoczesnych budynkach
 
 
Pobierz obrazki
 
Wybierz wydajny i ekonomiczny kocioł grzewczy
 
 
Pobierz obrazki
 
Gruntowa czy powietrzna? Porównaj parametry różnych typów pomp ciepła
 
 
Pobierz obrazki
 
Pompy ciepła, które sprawdzą się w systemach grzewczych domów jednorodzinnych
 
 
 
Kiedy najlepiej wymienić kocioł grzewczy i jakie urządzenie wybrać?
 
Ważnym urządzeniem w każdym domu, które wymaga stałej uwagi, jest źródło ciepła - najczęściej jest to kocioł. Z biegiem lat, nawet przy wzorowej eksploatacji, połączonej z odpowiednią konserwacją, kocioł traci swoją sprawność działania i należy go wymienić.
 
 
Czytaj dalej
 
 
 
 
Pobierz obrazki
 
Nowoczesne ogrzewanie domów jednorodzinnych
 
 
Pobierz obrazki
 
Z kim warto skonsultować instalację systemu ogrzewania?
 
 
Pobierz obrazki
 
Czy montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego się opłaca?
 
 
Pobierz obrazki
 
Wybierasz komin - zobacz, jakim wymaganiom odpowiadają kominy ze stali
 
 
 
 
 
 
 
Wiadomość ta została przesłana w ramach subskrypcji newslettera portalu EkspertBudowlany.pl i prenumeraty "Eksperta Budowlanego". Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać od nas newslettera, prosimy kliknąć tutaj.
 

piątek, 28 lipca 2017

Przeprowadzki Polaków - z bloku do domu z ogrodem |Zostaw słońce za oknem

 
Bezpłatny newsletter
28 lipca 2017

Pobierz obrazki
 
Zostaw słońce za oknem
 
 
Aby chronić wnętrze budynku przed nadmiernym nasłonecznieniem, najlepiej zastosować osłony zewnętrzne w postaci rolet lub markiz. Można w nie wyposażyć zarówno okna pionowe, jak i połaciowe. Montaż osłon zewnętrznych niesie ze sobą również inne korzyści.
 
 
Podpowiadamy
 
 
 
 
Pobierz obrazki
 
Przeprowadzki Polaków - z bloku do domu z ogrodem
 
 
Pobierz obrazki
 
Rok w ogrodzie - kalendarz prac ogrodniczych na każdy miesiąc
 
 
Pobierz obrazki
 
Pelargonie - ozdoba domu, balkonu i ogrodu [GALERIA]
 
 
Pobierz obrazki
 
II Bieg Górski o Złotą Paproć prezesa firmy JONIEC
 
 
 
Jak wypompowywać wodę z piwnicy i garażu podziemnego?
 
Woda w pomieszczeniach stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale i dla stanu bezpieczeństwa budynków. Warto poznać kilka praktycznych zasad radzenia sobie z taką sytuacją, by uniknąć niebezpiecznych komplikacji i sprawnie osuszyć teren.
 
 
Czytaj dalej
 
 
 
 
Pobierz obrazki
 
Jakie meble do ogrodu?
 
 
Pobierz obrazki
 
Budowa ogrodzenia w 4 krokach
 
 
Pobierz obrazki
 
Zobacz, jak skutecznie poprawić kondycję gleby i trawnika
 
 
Pobierz obrazki
 
Ekspert poleca: Osuszanie murów i renowacja piwnic
 
 
 
Jak odprowadzić wodę z dachu altany ogrodowej
 
Ogrodowa altanka to zazwyczaj budynek o małej powierzchni użytkowej i najczęściej z dachem dwuspadowym. Taka konstrukcja ułatwia odprowadzanie z jego powierzchni wody i śniegu, a to pozwala uniknąć zalewania ścian i elewacji budynku. Dlatego warto pomyśleć o odpowiednim orynnowaniu ogrodowej altanki.
 
 
Dowiedz się
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wiadomość ta została przesłana w ramach subskrypcji newslettera portalu EkspertBudowlany.pl i prenumeraty "Eksperta Budowlanego". Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać od nas newslettera, prosimy kliknąć tutaj.
 

czwartek, 27 lipca 2017

Jak zadbać o szczelność dachu? | Dobór pokrycia dachowego | Ostatni weekend promocji

 
Promocja dachówki Bergamo do 31.07.2017

Jak zadbać o szczelność dachu?

Głównym czynnikiem, który może doprowadzić do osłabienia trwałości konstrukcji dachowej, jest wilgoć. Na jej negatywne działanie szczególnie narażona jest więźba dachowa, która odkształca się pod wpływem wody. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie dachu przed przedostawaniem się wody do jego wewnętrznej struktury.

SKORZYSTAJ Z PROMOCJI »

Jak uchronić dach przed zawilgoceniem?

Niezwykle istotne jest zwrócenie uwagi na uszczelnienie miejsc, które w jakiś sposób wystają poza płaszczyznę dachu lub też przerywają regularność ułożenia dachówek. Należą do nich m.in. okna dachowe i kominy. W ich przypadku niezbędne jest zastosowanie kołnierzy uszczelniających odprowadzających wodę deszczową poza okno dachowe oraz uzupełniających ocieplenie okna dachowego powyżej łat, a także materiałów do podklejania membran.

Dodatkową ochronę należy zastosować też w kalenicy, która również pełni bardzo ważną funkcję w procesie wentylacji pokrycia dachowego. Jej obróbka musi być wykonana z uwzględnieniem optymalnej równowagi pomiędzy szczelnością a swobodą przepływu powietrza. Zalecanym rozwiązaniem jest tu zastosowanie taśmy uszczelniająco-wentylującej, wykonanej z nieprzepuszczającego wody materiału, ale posiadającej jednocześnie niewielkie szczeliny, wspomagające wentylację.

Istotna rola wentylacji

Dobra, a przy tym szczelna wentylacja, pozwala uniknąć lub zminimalizować konieczność renowacji pokrycia dachowego. Wilgoć może doprowadzić do osłabienia konstrukcji więźby oraz zmniejszenia właściwości termoizolacyjnych dachu, a nadmiar pary wodnej stanowi poważne zagrożenie dla stabilności więźby dachowej. Dodatkowo jej wpływ może doprowadzić do rozwoju pleśni i grzybów. Nasiąknięta wilgocią wełna mineralna traci swe optymalne właściwości i przestaje stanowić skuteczną warstwę izolacji cieplnej.

Dachówka Bergamo to:

ceramiczne pokrycie w nowoczesnej formie
płaska powierzchnia dachu
specjalnie zaprojektowane zamki zapewniające szczelność pokrycia
możliwość ułożenia dachówki na dwa sposoby: szeregowo i z przesunięciem
dopasowanie do dachów o kącie nachylenia już od 25º

POZNAJ DACHÓWKI BERGAMO »

Porada architekta - dobór pokrycia dachowego

Niezmiernie ważny dla każdego domu jest odpowiedni dobór pokrycia dachowego. Na atrakcyjność budynku w dużej mierze wpływa wygląd dachu, jego kształt, ale również typ dachówki i kolorystyka. Warto wybrać szlachetne i trwałe dachówki ceramiczne odporne na czynniki zewnętrzne, które pozwolą przez długi czas cieszyć się lśniącym dachem. Nie wymagają one żadnej konserwacji, utrzymując przez cały okres eksploatacji swój wygląd.

Dzięki warstwie angoby (gładka powierzchnia) dachówka jest mniej narażona na zabrudzenia. Deszcz zmywa z dachu opadający kurz i ewentualne zanieczyszczenia. Wobec szkodliwych i agresywnych substancji występujących w miejskim powietrzu, ceramiczna dachówka zachowuje zupełną niewrażliwość, a dla inwestorów istotne są aspekty ekonomiczne, zatem użycie najwyższej jakości dachówki daje wymierne oszczędności – zarówno dla inwestora, jak i dla wykonawcy.

Niniejszy e-mail reklamowy wysłany został przez Grupę MEDIUM (właściciel portali: RynekInstalacyjny.pl, Administrator24.info, elektro.info.pl, EkspertBudowlany.pl, IZOLACJE.com.pl) z siedzibą w Warszawie, ul. Karczewska 18, zgodnie z regulaminem i na zlecenie Testo Sp. z o.o. Jeśli nie życzą sobie Państwo otrzymywać więcej podobnych wiadomości, prosimy kliknąć tutaj.