poniedziałek, 9 listopada 2015

Jakie powinny być farby do kuchni i łazienki?

wnętrza
Farby do kuchni i łazienki

W kuchni i łazience zwiększonej wilgotności powietrza towarzyszy zazwyczaj podwyższona temperatura. Oba te czynniki stwarzają dogodne warunki do rozwoju grzybów, pleśni
i innych drobnoustrojów. Jakie farby wybrać do tych pomieszczeń?

aktualności

Działki najdroższe w stolicy

Agencja nieruchomości WGN odnotowała niewielką obniżkę cen działek budowlanych na koniec sierpnia br. Zdaniem ekspertów, miała ona jednak charakter sezonowy i należy się spodziewać, że ceny działek pójdą
w górę.

POLECAMY

Baw się z nami i wygrywaj!

Weź udział w naszej sondzie i wygrywaj atrakcyjne nagrody!
W każdy piątek już od rana śledź stronę www.ekspertbudowlany.pl oraz nasz profil na Facebooku! W najbliższy piątek pachnące środki czystości.

Polecamy

 

.

Zaaranżuj piękną przestrzeń wokół domu za pomocą kamienia

Dróżki, ścieżki i alejki, placyki, podjazdy i parking - to miejsca wokół domu, które wymagają odpowiednio zaaranżowanej nawierzchni. Można do tego celu zastosować różne materiały, wśród których popularnym i stosunkowo niedrogim jest kostka brukowa.

Jaką pompę ciepła wybrać?

Płynna regulacja mocy grzewczej oraz możliwość elektronicznego sterowania to zalety pomp ciepła.

 

 

Jak wykorzystać kostkę brukową w dekoracji przestrzeni zewnętrznej?

Nawierzchnie ogrodowe pełnią dwie podstawowe funkcje: umożliwiają swobodne dotarcie do wszystkich miejsc w ogrodzie o każdej porze roku i przy każdej pogodzie oraz dopełniają jego architekturę, akcentując podział na poszczególne strefy. Na nawierzchnię można wykorzystać kostkę lub płyty
z betonu.

 

.

Pompy ciepła powietrze/woda do ustawienia wewnętrznego

Pompy ciepła LW mogą być stosowane w budynkach jedno- jak
i wielorodzinnych. W połączeniu z odpowiednim systemem kanałów powietrznych i zasobnikiem c.w.u. (wyposażenie dodatkowe) są idealnym rozwiaząniem dla ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

 

.

Czym kierować się przy projektowaniu nawierzchni przed domem?

Układ alejek i ścieżek wokół domu tworzy swego rodzaju ramy, które wypełnia się roślinami, małą architekturą ogrodową i meblami. Ich przebieg i szerokość najlepiej zaprojektować przed rozpoczęciem prac ogrodowych, aby można było wykonać odpowiednie spadki nawierzchni i doprowadzić do nich instalacje elektryczne, zasilające oświetlenie.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze technologii LED?

Na co zwrócić uwagę, by wybór technologii LED był dla nas korzystny? Co wiemy o oświetleniu LED?

.

Czy wiesz, jak ważne jest rozplanowanie komunikacji w ogrodzie?
Przeczytaj >>


Ogrodowe ścieżki, alejki i dróżki nie tylko ułatwiają komunikację w obrębie ogrodu, ale dzięki starannie dobranym materiałom i ich kolorystyce podkreślają również styl i charakter przestrzeni wokół domu.

.

Tynki renowacyjne MINERALIT RESTAURO na problemy z wykwitami solnymi

Skuteczne przeciwdziałanie i renowacja wilgotnych i zasolonych murów jest procesem dość skomplikowanym związanym z koniecznością wyeliminowania przyczyny zawilgocenia, osuszenia murów, a przede wszystkim usunięcia z nich szkodliwych soli. Skutecznym rozwiązaniem do usuwania zawartych w murze soli jest zastosowanie specjalnie opracowanych tynków renowacyjnych MINERALIT RESTAURO o zdolności akumulacji szkodliwych soli.

.

Jaki marketing dla budowlanki jest najbardziej opłacalny?

Małe firmy poszukują i skutecznie odnajdują klientów w Internecie. Przedstawiamy historie tych, które zarobiły na pozycjonowaniu strony internetowej w Google.

.

Tynki renowacyjne - systemowe rozwiązania dla zasolonych i zawilgoconych murów

W przypadku renowacji starego budownictwa można wyróżnić trzy etapy działania: usunięcie przyczyny zawilgocenia, wyprowadzenie wilgoci z konstrukcji oraz stworzenie "magazynu na sól". Pierwszy z tych czynników związany jest
z odtworzeniem izolacji pionowej i/lub poziomej, pozostałe dwa definiują konieczność zastosowania tynków renowacyjnych.

.

Jak działają systemy przeciwoblodzeniowe?

Systemy chronią przed zamarzaniem elementy podatne na uszkodzenia wywołane niską temperaturą np. rury, rynny, rury spustowe, zawory, siłowniki
i inne.

.

Wydajne i oszczędne pompy ciepła solanka/woda

Wysokowydajne pompy ciepła solanka/woda serii SI TU oferują dużą elastyczność oraz szeroki zakres mocy 6-130 kW. Ich konstrukcja zorientowana jest na maksymalną wydajność i oszczędność energii.

.

Kompendium Izolacje 2016

Kompendium IZOLACJE 2016 to publikacja wydana pod patronatem miesięcznika IZOLACJE skierowana bezpośrednio do osób związanych zawodowo z branżą budowlaną, a także interesujących się zagadnieniami dotyczącymi szeroko pojętej energooszczędności. Terminarz może stanowić pomocne narzędzie w pracy dla osób związanych z budownictwem.

.

TermoPiana - co powinieneś o niej wiedzieć?

Piana poliuretanowa to obok wełny i styropianu jeden z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych. Może mieć postać sztywnej płyty lub być sprzedawana
w pojemnikach. Obecnie pojawiła się jeszcze jedna opcja - izolacyjna pianka natryskowa TermoPiana. Dzięki niej możemy docieplić duże powierzchnie oraz różne rodzaje nawierzchni. Czym różni się TermoPiana od tradycyjnych płyt poliuretanowych czy pianki?

.
architektura

Dom jak trapez

Prezentujemy dom jednorodzinny, który tworzą dwa postawione na sobie trapezy. Budynek wyróżniają oszczędna forma
i stonowana biało-szara kolorystyka.

pomysły

Lampa lekka jak piórko

Niezwykle delikatna, ale jednocześnie bardzo odważna lampa. Wykonano ją
z prawdziwego pierza, które przytwierdzono do papierowego rdzenia.

Przepis tygodnia

Torcik Malibu

Kokosowy torcik z alkoholową nutą :) składa się z biszkoptu i kremu. Ważny dodatek to likier kokosowy Malibu.


Archiwum Numerów | Prenumerata | Reklama | Redakcja
Wiadomość ta została przesłana w ramach subskrypcji newslettera portalu ekspertbudowlany.pl i prenumeraty "Eksperta Budowlanego". Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać od nas newslettera, prosimy o wysłanie emaila na adres redakcja@ekspertbudowlany.pl z tytułem rezygnacja.
ekspertbudowlany.pl | Copyright © 2015 Grupa MEDIUM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz